sekretariat@zspligota.pl +48 214 36 00, kom: 607-527-848
Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Ligocie
MOBI DZIENNIK
sekretariat@zspligota.pl +48 214 36 00, kom: 607-527-848
Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Ligocie
MOBI DZIENNIK

O Nas

  • Nasza szkoła to miejsce przyjazne dzieciom i młodzieży. Jesteśmy otwarci wobec wszystkich dzieci, także tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – na bieżąco tworzymy klasy integracyjne. Wszystkie pomieszczenia przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiadamy także windę
  • Dla chcących rozwijać się sportowo prowadzimy klasy o profilu sportowym
  • W szkole funkcjonują także oddziały przedszkolne
  • Do dyspozycji naszych uczniów są: przestronne pracownie przedmiotowe wyposażone w tablice i monitory interaktywne, sala gimnastyczna, salka do gimnastyki korekcyjnej, salka logopedyczna, świetlica, stołówka, biblioteka z czytelnią, nowoczesne boisko, plac zabaw.
  • Naszym uczniom zapewniamy indywidualne podejście oraz fachową pomoc psychologiczno – pedagogiczną
  • Większość z naszych nauczycieli jest certyfikowanymi tutorami. Najważniejsze jest dla nas uświadomienie uczniom, że to oni są odpowiedzialni za swój rozwój, a naszą rolą jest wspieranie ich w tym procesie i pomoc w odkryciu ich mocnych stron i talentów.

Zalety naszej szkoły

1

W szkole prowadzimy klasy integracyjne

Jeśli chcesz poznać wspaniałych rówieśników możesz zostać uczniem klasy integracyjnej, w której w niewielkim gronie, w odpowiednio przygotowanych salach – bez barier architektonicznych, znajdziesz zrozumienie, życzliwych kolegów oraz odpowiednio dobraną i wykształconą kadrę nauczycieli. Wyposażenie szkoły przystosowane jest dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych (winda, podjazdy dla wózków inwalidzkich i uchwyty w toaletach).

2

Prowadzone są klasy o profilu sportowym

Fascynuje cię sport, lubisz grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę czy też w tenisa stołowego? A może wolisz gimnastykę czy zajęcia fitness przy muzyce?
W szkole znajdziesz doskonałe warunki do uprawiania swojego ulubionego sportu, a pomogą ci nasi rewelacyjni nauczyciele wychowania fizycznego. Dysponujemy dużą salą gimnastyczną wraz z prysznicami oraz nowoczesnym boiskiem sportowym.

3

Organizowanych jest u nas wiele imprez kulturalnych

Stałe imprezy kulturalne organizowane przez szkołę umilą uczniom rok szkolny: wycieczki integracyjne, wyjścia do kina, teatru, wystawy, konkursy, przedstawienia, wycieczki klasowe, przedmiotowe, spotkania z interesującymi ludźmi.

4

Można rozwijać swoje pasje i talenty

Dla chcących doskonalić umiejętności lub rozwijać swoje talenty organizujemy różnorodne  zajęcia dodatkowe. Mamy szkolny chór, prowadzimy SKS-y, zajęcia rozwijające artystycznie, językowo, kółko biologiczne. A jeśli chcesz poćwiczyć nabyte na lekcjach umiejętności i utrwalić wiedzę – nasi nauczyciele także ci w tym pomogą.

5

Stołówka i Świetlica

Panie kucharki w naszej STOŁÓWCE serwują bardzo dobre obiady, a  w  ŚWIETLICY pod fachowym okiem wychowawców możesz twórczo się pobawić, zagrać w ulubione gry, odrobić zadanie, pouczyć się i rozwijać swoje artystyczne talenty.